FAQs

Frequently Asked Questions


E-ticaret mağazanızı google'da öne çıkarmak için 6 ipucu

Google , çevrimiçi mağazanızı Google'da öne çıkarmak için 6 adet ipucu 9 dakikalık bir video hazırladı. Bunları hızlıca inceleyelim.

1.) Başlık bağlantılarınızı gözden geçirin

Arama sonuçlarında gösterilen başlıklardır ve bunlar TO'yu büyük ölçüde etkileyebilir. " Ücretsiz kargo ", " düşük fiyat " veya " 7/24 müşteri hizmeti " gibi USP'ler (Benzersiz Satış Teklifi) ekleyin .

2.) Yüksek kaliteli görseller ekleyin
İyi görseller, ürününüzü Google'da düzgün bir şekilde sergileyebilir ve SEO için önemlidir. Önemli görüntülerin en az 1200 piksel genişliğinde olduğundan emin olun!

https://kastabala.com/gorsel-seo-gorselleri-arama-motorlari-icin-optimize-etme/

3.) Ürün bilgilerini paylaşın

İncelemeler, derecelendirmeler ve stok durumu gibi zengin ürün verileri bu günlerde gereklidir. Bunu manuel olarak yapmak zordur, bu yüzden bunu Yoast SEO gibi kolaylaştıran bir eklenti veya uygulama kullandığınızdan emin olun!

4.) Fiyat düşüşü verilerini paylaşın

Arama sonuçlarında ürünler için indirimler göstererek TO'nuzu artırın. Fiyatın belirli bir değer (15 TL) olduğundan ve bir aralık (10-15TL) olmadığından emin olun. Ayrıca, Google'ın fiyat düşüşünüzü tam zamanında tespit edebilmesi için Teklif şeması çıktınızı uygun bir şekilde ayarlamalısınız.

5.) Sattığınız ürünleri tanımlayın

GTIN gibi ürün tanımlayıcıları sağlayarak hangi ürünü sattığınızı açıkça gösterebilirsiniz. Nasıl mı? Google Merchant Center ve schema.org'un bir kombinasyonunu kullanın.

6.) Bir işletme profili oluşturun

İşletmenizin fiziksel bir varlığı varsa, bir Google İşletme Profili oluşturun. Bunlar, arama sonuçlarının yanında görüntülenir ve görünürlüğü artırabilir. Bunu Google İşletme Profili Yöneticisi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ödeme sayfasında üye olmadan sipariş verilmeye çalışıldığında tekrar ürünlerde sayfasına dönüş yapıldığında girilen alan değerlerinin korunması için güncelleme sağlanmıştır.